PZW Ząbki Koło Wędkarskie nr 61 kolopzw61@wp.pl

Opłacenie kart 2020

Opłat za karty wędkarskie oraz wszelkich formalności z nimi związanych można dokonać:

W Sklepie Wędkarskim przy ul. Batorego 18A w Ząbkach pn-pt.8-20 sob.8-15 niedz. kontakt tel. 666-400-664

Zapraszamy!

Sponsorzy Koła

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Start
Koło Wędkarskie Ząbki nr 61 Oficjalna Strona Portal wędkarski Miasta Ząbki
Wapnowanie stawów w Zielonce 27.02.2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez jarek   
sobota, 09 marca 2013 19:02


Wapnowanie zielonkowskich Glinianek

W dniu wczorajszym (27.02.2013) miała miejsce akcja wapnowania wybranych stawów na zielonkowskich Gliniankach. Wędkarze wysypały na lód w sumie 2 tony wapna. Wapnowanie jest zabiegiem, który ma na celu poprawę odczynu wody jak i jej odkażenie.

Ci, którzy w czasie letnim wybierają się do Zielonki na Glinki mogli zauważyć, że w większości przypadków pod powierzchnią wody, można zauważyć bardziej niż bujną roślinność. W niektórych miejscach, wodorosty tworzą wielki, zielony dywan. Głównym tego powodem jest niskie pH wody, a tym samym podwyższona jej zakwaszenie. W czasie zeszłorocznych odłowów kontrolowanych, jednym z zaleceń ichtiologa było właśnie odkwaszenie wody, poprzez wysypanie wapna.

Akcja wapnowania, mająca na celu poprawę wodnego ekosystemu, a tym samym i warunków dla wędkarzy, była jednym z priorytetów obu Kół w tym sezonie. Jak się szacuje, ostatnia takie działania mogły mieć miejsce ok. 20 lat temu.

Najlepszym okresem do przeprowadzenia wapnowania, jest późna jesień lub wczesna wiosna. Aby usprawnić działanie, władze czekały na tzw. ostatni lód, który przy zachowaniu środków ostrożności, umożliwia wejście i rozsypanie wapna dając pewność, że wraz z jego ustąpieniem, proszek równomiernie pokryje dno zbiornika.

Koła (Nr 61 Ząbki, Nr 23 Zielonka, Nr 14 Marki) zakupiły 2 tony wapna hydratyzowanego, który poza właściwościami zmieniającymi odczyn wody, jednocześnie ją odkaża. Do obsypania, zostały wybrane dwa zbiorniki: Stare Glinki oraz zachodnia część akwenu głównego. Koszt zakupu wyniósł wapna 900pln i został pokryty ze środków Kół.

Do wysypywania, w ramach czynu społecznego zgłosili się wędkarze. Po zakończeniu trwającej 6 godzin akcji, uczestnicy mogli liczyć na gorący posiłek, kawę oraz herbatę, które zostały dostarczone przez catering ?Na Słonecznej?, a ufundowane przez Koło.  Lista osób, które wspomogły akcję:

 1. kol. Sławomir Pisarczyk,
 2. kol Jarosław Płachta,
 3. kol. Lech Tomaszewski,
 4. kol. Adam Jabłoński,
 5. kol. Zygmunt Adamczyk,
 6. kol. Tomasz Rykała,
 7. kol. Tomasz Nikiel,
 8. kol. Adam Chojnacki,
 9. kol. Piotr Strzałkowski.

Jak się dowiedzieliśmy, wapnowaniem została objęta również część zbiornika ?Kwadrat?. Organizatorem oraz fundatorem dodatkowego wapnowania jest kol. Marek Pietrzak z Koła Nr 23 Zielonka.

Mamy nadzieję, że efekty akcji będą widoczne już najbliższych miesiącach.

 
Fotorelacja z zawodów podlodowych 24.02.2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez jarek   
środa, 27 lutego 2013 11:01

III Zawody Podlodowe z cyklu GP Kół Wędkarskich PZW Nr 61 Ząbki i Nr 23 Zielonka.

Minionej niedzieli (24.02.2013) odbyły się trzecie zawody z cyklu Grand Prix Kół Nr 61 i Nr 23. Miały one wyłonić najlepszych wędkarzy podlodowych sezonu 2013 z obu Kół. Nie zabrakło zaciętej walki oraz emocji.

Głównym powodem był fakt, że po dwóch turach zawodów, realne szanse na zajęcie pierwszego miejsca miało aż 3 zawodników: kol. Leon Romanowski (61) ? 58pkt., kol. Maciej Mierzejewski (61) ? 58pkt. oraz kol. Antoni Osowiecki (23) ? 39pkt.

Równie interesująco zapowiadał się bój o trzecie miejsce. W tej stawce, wciąż liczyli się: kol. Krzysztof Stecko (23), który miał jeszcze teoretyczne szanse na pierwsze/drugie miejsce ex aequo; czarny koń zawodów, najmłodszy zawodnik kol. Radosław Fabisiak (61); kol. Grzegorz Mazurkiewicz (61); kol. Adam Kwiatkowski (61); kol. Damian Czapnik (23); kol. Robert Czapnik (23); kol. Piotr Ciepły (61).

Akwen, na którym miały odbyć się zawody, do samego końca okryty był tajemnicą. Miało to na celu, wyrównanie szans. Na miejscu zbiórki, parkingu przy Gliniankach, już o godzinie 8:00 pojawiali się pierwsi zawodnicy. Na miejscu dowiedzieli się, że rywalizacja odbędzie się na Kwadracie.

Punktualnie o 8:30, na zbiórce organizatorzy oraz sędzia przedstawili zasady, które obowiązywały w czasie zawodów. Najważniejsze, to:

 • Zawody odbywały się na żywej rybie,
 • Sektor od linii mostku do torów,
 • Wędkowanie na jedną wędkę (spławik lub mor myszka),
 • 4 godzinna tura.

Po kilku minutach wszyscy ruszyli na lód. Największym zainteresowaniem cieszyły się miejscówki, które obfitowały w brania dwa tygodnie wcześniej. Część zawodników postanowiła spróbować szczęścia nieco bliżej torów. Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęto rywalizację.

Z biegiem czasu zauważyć można było, że wybór mor myszki nie był najlepszym. Zdecydowanie lepiej sprawdzał się spławik, na który brały głownie płotki. Również popularne dwa tygodnie wcześniej miejsce, okazało się nietrafionym. Gdy po jakimś czasie, kol. Antoni przeniósł się w okolice środka łowiska, w ślad za nim poszli inni koledzy. Tam o wyniki było o wiele łatwiej.

Do samego końca, zawodnicy nie odpuszczali. Wiedzieli bowiem, że dzień wyjątkowo obfitował w brania i każdy miał szanse na zwycięstwo lub zajęcie miejsca w pierwszej trójce.

Tuż po godzinie 13:00, po zakończeniu tury kolejni zawodnicy schodzili z tafli i powili zmierzali do stanowiska sędziowskiego, gdzie miało nastąpić oficjalne ważenie.

Pierwsze wyniki wyglądały bardzo obiecująco. Niektóre oscylowały około 0,5kg. Pierwszym, który przekroczył 1kg był kol. Piotr Strzałkowski (61) - 1185g.Wynikiem tym zapewnił sobie, jak się później okazało 2 miejsce tego dnia. Jednak z powodu wcześniejszych osiągnięć, a raczej ich braku, nie wpłynął na wygląd końcowej klasyfikacji.

Wszyscy zebrani czekali na głównych pretendentów do pierwszego miejsca. Koledzy Maciej Mierzejewski (61) i Leon Romanowski (61) zajęli odpowiednio 6 i 7 miejsce z wynikiem 455g i 420g. Po przybyciu kol. Antoniego Osowieckiego (23) okazało się, że tego dnia nie miał on sobie równych. Zgromadził on w sumie 1770g i zajął 1 miejsce w III zawodach GP. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że to właśnie kol. Antoni złapał największą rybę zawodów, okonia 0.5kg.

Trzecie miejsce przypadło rosnącej nadziei ząbkowskiego wędkarstwa, kol. Radosławowi Fabisiakowi (61), który złapał w sumie 660g ryb. Jak się później okazało, wynik ten pozwolił wyprzedzić kol. Krzysztofa Stecko i przesunąć się na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej GP.

Po ważeniu przyszedł czas na chwilę odpoczynku, wymiany spostrzeżeń i oczywiście ciepły posiłek, który został zapewniony przez catering ?U Pietrzaków? z Zielonki. Zawodnicy mogli pożywić się gorącą grochówką i kiełbasą a na deser, pączkiem i kawą.

Rywalizacja o pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej GP, rozegrała się pomiędzy kol. Maciejem Mierzejewskim i kol. Leonem Romanowskim. Od pierwszych zawodów, kiedy to tylko oni mogli się pochwalić jakimikolwiek wynikami wiadomo było, że to oni będą głównymi kandydatami do zdobycia najcenniejszego trofeum.

Podsumowanie wszystkich wyników wyłoniło najlepszego. Został nim kol. Leon, który wyprzedził kol. Macieja zaledwie o jeden punkt! Zgromadził on w sumie 72 oczka i złapał 2040g ryb.

Trzecie miejsce przypadło kol. Antoniemu Osowieckiemu, który w całym cyklu zdobył 59 punktów i złapał w sumie 3360g ryb.

Klasyfikacja Grand Prix Kół:

 1. Koło PZW Nr 61 Ząbki:
  1. 1. kol. Leon Romanowski,
  2. 2. kol. Maciej Mierzejewski,
  3. 3. kol. Radosław Fabisiak,
  4. kol. Grzegorz Mazurkiewicz,
  5. kol. Adam Kwiatkowski,
  6. kol. Piotr Ciepły,
  7. kol. Krzysztof Wasyluk,
  8. kol. Piotr Strzałkowski,
  9. kol. Czesław Kobrzak,
  10. kol. Leszek Tomaszewski.

 1. Koło PZW Nr 23:
  1. 1. kol. Antoni Osowiecki,
  2. 2. kol. Krzysztof Stecko,
  3. 3. kol. Robert Czapnik,
  4. kol. Zbigniew Zawierucha,
  5. kol. Damian Czapnik,
  6. kol. Marek Pietrzak,

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom. Jednocześnie informujemy, że kolejne zawody z cyklu GP, tym razem spławikowe, odbędą się już 13 kwietnia na Kanale Żerańskim!

Poprawiony: środa, 27 lutego 2013 11:06
 
Walne Zgromadzenie Fotorelacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez jarek   
piątek, 22 lutego 2013 11:51


Sprawozdanie Koła nr 61 za lata 2009-2012 Galeria Zdjęć z zebrania
W Kole Wędkarskim PZW Nr 61 Ząbki nadszedł czas na podsumowania i wybory nowych władz. Właśnie, dlatego 17 lutego b.r. w nowej trybunie sportowej przy ulicy Słowackiego w Ząbkach odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze.

Spotkanie odbyło się w pomieszczeniach MOKu. Dzięki temu, cała impreza nabrała nowej jakości i wyrazu. Obszerna sala bez problemu pomieściła ok. 70 osób zainteresowanych działalnością Koła. Wśród gości oprócz wędkarzy, przybili Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski, Wiceburmistrz Artur Murawski oraz rodzice adeptów Szkółki Wędkarskiej ?Piranie Ząbkowskie?, która od kilku tygodniu działa przy Kole.

Jako pierwszy głos zabrał Prezes Koła kol. Robert Fabisiak, który w kilku słowach przywitał zebranych i rozpoczął obrady, gdzie pierwszym punktem było wybranie Przewodniczącego, Sekretarza oraz Prezydium.

Przewodniczącym został zasłużony działacz kol. Franciszek Dąbrowski, Sekretarzem doświadczony w tej roli kol. Henryk Ołowski, a w prezydium zasiedli m.in. Burmistrz Robert Perkowski oraz Wiceburmistrz Artur Murawski.

Porządek obrad w kolejnych punktach przewidywał:

 

 • Przyjęcie porządku obrad i protokołu z poprzedniego Walnego Zgromadzenia,
 • Wybór Komisji: Uchwał i Wniosków, Wyborczej, Skrutacyjnej,
 • Sprawozdanie z działalności Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego Koła za ostatnią kadencję,
 • Realizacja uchwał ostatniego Walnego Zgromadzenia,
 • Udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi Koła,
 • Omówienie i przyjęcie planu pracy i działalności Koła na 2013 r.,
 • Omówienie i przyjęcie preliminarza budżetowego Koła na 2013 r.,
 • Dyskusja,
 • Przyjęcie uchwał i wniosków,
 • Wybór Prezesa, Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego Koła,
 • Wybór delegatów i zastępców na Okręgowy Zjazd Delegatów PZW.

Posiedzenie przebiegało bardzo sprawnie. Po przeczytaniu protokołu z poprzedniego Walnego Zgromadzenia przez kol. Henryka Ołowskiego, nastąpił wybór Komisji. Do każdej z nich zgłosili się z sali członkowie Koła.

Po wyborze członków Komisji, głos zabrał ponownie kol. Robert Fabisiak, który przystąpił do odczytania sprawozdania z działalności Koła za lata 2009-2012.

Po zakończeniu odczytu sprawozdania, przyszedł czas na jakże miły punkt obrad, wręczenie Kart Członkowskich ?Piraniom Ząbkowskich?. Młodzi wędkarze otrzymali je z rąk ustępującego Prezesa Koła kol. Fabisiaka oraz Burmistrza Roberta Perkowskiego. Na wyróżnienie w postaci wędki oraz koszulki zasłużył Kacper Kiczyński, który okazał się autorem najlepszej nazwy w konkursie na nazwę Szkółki. Nagrodą była wędka.

Przy okazji prezentacji sprawozdania z działalności SSR, zebranym zostały zaprezentowane stroje dla strażników. Poza strojami Koło mogło się pochwalić zakupem 4m łodzi wraz z silnikiem, która używana jest przy okazji kontroli oraz zawodów. SSR mógł się pochwalić ponad 30 kontrolami w trakcie, których skontrolowanych zostało ponad 230 wędkarzy.

W przedstawionym następnie planie pracy i działalności można wyróżnić właśnie kontynuację oraz rozwijania działalności niedawno powstałej Szkółki Wędkarskiej ?Piranie Ząbkowskie?, Społecznej Straży Rybackiej oraz intensyfikacji pozostałych działań.

Zaprezentowany przez Skarbnika Koła kol. Sławomira Pisarczyka preliminarz finansowy na rok 2013 zakłada wpływy w wysokości ponad 61 tyś. PLN. Kwota, którą dysponowało Koło na dzień 31 grudnia 2012 r. to ok. 8700pln.

W czasie dyskusji, poruszone zostały m.in. dwie kwestie: ograniczenia lub wyeliminowania rybołówstwa na terenie Okręgu Mazowieckiego oraz wprowadzeniu górnych wymiarów ochronnych ryb. Oboma wnioskami w najbliższych dniach zajmie się nowo wybrany Zarząd.

Skład nowego Zarządu został wybrany w drodze głosowania. Do roli kandydatów zgłoszeni zostali wszyscy ustępujący członkowie, jak i nowi. W wyniku jawnego głosowania, w nowym Zarządzie zasiedli:

 1. 1. kol. Robert Fabisiak ? jednogłośnie wybrany Prezes na kolejną kadencję,
 2. kol. Sławomir Pisarczyk,
 3. kol. Henryk Ołowski,
 4. kol. Bartosz Skorliński,
 5. kol. Stefan Gołda,
 6. kol. Jarosław Pisarczyk,
 7. kol. Jacek Łach,
 8. kol. Lech Tomaszewski,
 9. kol. Maciej Mierzejewski,
 10. kol. Piotr Strzałkowski,
 11. kol. Jarek Płachta,
 12. kol. Stanisław Ołowski,
 13. kol. Leon Romanowski,
 14. kol. Grzegorz Mazurkiewicz,
 15. kol. Zygmunt Adamczyk.

Do Komisji Rewizyjnej, zostali wybrani:

 1. kol. Franciszek Dąbrowski,
 2. kol. Edmund Rącki,
 3. kol. Czesław Kobrzak,
 4. kol. Jan Pilich.

Do Sądku Koleżeńskiego wybrani zostali:

 1. kol. Jan Dąbrowski,
 2. kol. Adam Kwiatkowski,
 3. kol. Dariusz Bujnicki.

Delegatami Koła do Zarządu Okręgu Mazowieckiego zostali wybrani:

 1. kol. Robert Fabisiak,
 2. kol. Franciszek Dąbrowski,
 3. kol. Sławomir Pisarczyk (zastępca).

Na koniec, głos zabrał Burmistrz Miasta Ząbki, który w swoim przemówienie nie krył zachwytu nad sprawnym i pełnym profesjonalizmu prowadzeniem obrad, którego mógłby pozazdrościć nie jeden samorząd. Zapewnił on również, że Koło może liczyć na wsparcie ze strony Urzędu Miasta, a nowym władzom życzył samych sukcesów.

Zgromadzenie można uznać za bardzo udane, a przedstawione plany na przyszłość wróżą znaczną poprawę dla wędkarzy należących do Koła Wędkarskiego PZW Nr 61 Ząbki.

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2013 12:11
 
Zawody Podlodowe 10.02.2013 Relacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez jarek   
piątek, 15 lutego 2013 23:40


Minionej niedzieli na zielonkowskich Gliniankach, odbyły się długo oczekiwane zawody podlodowe o tytuł Mistrza Koła, zaliczane do Grand Prix, którego organizatorami są Koło PZW Nr 61 Ząbki oraz Koło PZW Nr 23 Zielonka. Były to drugie zawody z tego cyklu. Wędkarze wyczekiwali zawodów tym bardziej, że zostały one odwołane w pierwszym terminie  (03.02.13) z powodu zbyt cienkiej warstwy lodu. Tym razem pogoda nie zawiodła i GP nie dość, że się odbyło, to stało ono na najwyższym poziomie. Nie tylko sportowym, ale i organizacyjnym.

W niedzielny poranek, dokładnie o godzinie 8:30, na tradycyjnej zbiórce pojawiło się 20 zawodników z obu Kół: 12 z Ząbek, 8 z Zielonki. Pogoda była wręcz idealna na rozegranie zawodów. Temperatura oscylowała w okolicach 0°C a wiatr tylko sporadycznie, delikatnymi podmuchami dawał o sobie znać.

Po krótkim przywitaniu przyszedł czas na zaznajomienie się z zasadami zawodów. Jedną z najważniejszych była ta, że zawody przeprowadzone będą na żywej rybie. Oznacza to tyle, że wszystkie złowione ryby miały trafić po ważeniu do wody. Kolejne, które odróżniały te od innych imprez, to podzielenie rywalizacji na dwie tury i dwa sektory. Każda z tur liczyła 2 godziny, a sektory to wydzielony obszar na tzw. ?Kwadracie? i podobnej wielkości sektor na stawie ?Z wyspą?. Każdy z zawodników musiał wybrać sektor w drodze losowania. Po dwóch godzinach, zawodnicy musieli przenieść się na drugi sektor. Na pewno forma ta urozmaiciła rywalizację.

Kilkanaście minut przed 9:00, zawodnicy ruszyli na swoje stanowiska, aby po chwili wywiercić pierwsze dziury w lodzie i rozpocząć wędkowanie. W czasie tych zawodów dopuszczona została tylko metoda na mor myszkę i wyłącznie jedną wędkę. Nie przeszkodziło to jednak 11 zawodnikom wpisać punkty po pierwszej turze.

Najlepszym w całej stawce, a tym samym klasyfikacji GP, okazał się kol. Antoni Osowiecki (23), który zgromadził 1105pkt. Drugą lokatę, z wynikiem 695pkt zajął kol. Leon Romanowski (61), a na trzeci na listę wpisał się kol. Krzysztof Stecko z 625 punktami na koncie.

Rywalizacja o tytuł Mistrza Koła, po pierwszej turze wyglądała następująco:

Koło PZW Nr 61 Ząbki:

 1. kol. Leon Romanowski ? 695pkt.
 2. kol. Maciej Mierzejewski ? 405pkt.
 3. kol. Adam Kwiatkowski ? 140pkt.

Koło PZW Nr 23 Zielonka:

 1. kol. Antoni Osowiecki ? 1105pkt.
 2. kol. Krzysztof Stecko ? 625pkt.
 3. kol. Robert Czapnik ? 155pkt.

Przerwa pomiędzy turami została wykorzystana nie tylko na ważenie i wymianę spostrzeżeń, zawodnicy mieli okazję posilić się gorącą, pożywną i przede wszystkim, pyszną zupą grochową.

Po krótkiej przerwie, wędkarze wrócili na lód. Wybór miejscówek przysporzył nieco emocji, bo jak wiadomo, najpopularniejsze były te, które w pierwszej turze dały najlepsze wyniki.Obyło się jednak bez sporów J. Po dwóch godzinach, przyszedł czas na ponowne ważenie i ciepły posiłek.

Wyniki drugiej tury:

Grand Prix:

 1. kol. Radosław Fabisiak (61) ? 585pkt.
 2. kol. Krzysztof Stecko (23) ? 565 pkt.
 3. kol. Maciej Mierzejewski (61) ? 500 pkt.

Koło PZW Nr 61 Ząbki:

 1. kol. Radosław Fabisiak ? 585pkt.
 2. kol. Maciej Mierzejewski ? 500 pkt.
 3. kol. Leon Romanowski ? 425pkt.

Koło PZW Nr 23 Zielonka:

 1. Kol. Krzysztof Stecko ? 565 pkt.
 2. kol. Antoni Osowiecki ? 485 pkt.
 3. Kol. Zbigniew Zawierucha ? 425 pkt.

Wyniki ostateczne:

Grand Prix:

 1. 1. kol. Antoni Osowiecki (23) ? 1590 pkt.
 2. kol. Maciej Mierzejewski (61) ? 905pkt.
 3. kol. Krzysztof Stecko (23) ? 1190 pkt.
 4. kol. Leon Romanowski (61) ? 1120 pkt.
 5. kol. Radosław Fabisiak (61) ? 690 pkt.
 6. kol. Grzegorz Mazurkiewicz (61) ? 315 pkt.
 7. kol. Adam Kwiatkowski (61) ? 245 pkt.
 8. kol. Damian Czapnik (23) ? 165 pkt.
 9. kol. Robert Czapnik (23) ? 195 pkt.
 10. kol. Piotr Ciepły (61) ? 25 pkt.
 11. kol. Zbigniew Zawierucha (23) ? 425 pkt.
 12. kol. Marek Pietrzak (23) ? 60 pkt.
 13. kol. Krzysztof Wasyluk (61) ? 45 pkt.

Tytuł Mistrza Koła PZW Nr 61 Ząbki:

 1. 1. kol. Maciej Mierzejewski ? 905 pkt.
 2. kol. Leon Romanowski ? 1120 pkt.
 3. kol. Radosław Fabisiak ? 690 pkt.

Tytuł Mistrza Koła PZW Nr 23 Zielonka:

 1. 1. kol. Antoni Osowiecki ? 1590 pkt.
 2. kol. Krzysztof Stecko ? 1190 pkt.
 3. kol. Damian Czapnik ? 165 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy, ale też wszyscy zawodnicy zasługują na uznanie.

Na wyróżnienie zasługują wyniki najmłodszego zawodnika biorącego udział w zawodach. Mowa o kol. Radosławie Fabisiaku, który nie tylko wygrał drugą turę zawodów, ale i złapał największą rybę zawodów (okoń - ok. 28.5cm, 250g). Puchar za 3 miejsce w zawodach o tytuł Mistrza Koła otrzymał ona z rąk ojca, Prezesa Koła Nr 61 kol. Roberta Fabisiaka.

Warto dodać, że kol. Radosław jest uczniem Szkółki Wędkarskiej ?Ząbkowskie Piranie?, która funkcjonuje przy Kole PZW Nr 61 Ząbki.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix odbędą się najprawdopodobniej 24 grudnia. Serdecznie zapraszamy do udziału członków Kół Nr 61 oraz Nr 23.

Poprawiony: sobota, 16 lutego 2013 00:19
 
Ząbkowskie Piranie Egzamin PDF Drukuj Email
Wpisany przez jarek   
czwartek, 14 lutego 2013 15:32

?Ząbkowskie Piranie? już po egzaminie na Kartę Wędkarską

Na tę chwilę, uczestnicy ?Ząbkowskich Piranii? czekali od początku grudnia. Już wtedy, na pierwszych zajęciach oznajmiono, że znajomość Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb jest warunkiem niezbędnym do otrzymania tak upragnionej Kart Wędkarskiej.

Pomóc im w tym miały materiały w postaci RAPR na rok 2013 oraz kalendarz wędkarski, w którym znaleźć można m.in. wymiary i okresy ochronne ryb wraz ze zdjęciami. Młodzi adepci przyswajali tę wiedzę przez kilka tygodni, mimo tego na dźwięk słowa ?egzamin?, w jednej z sal Gimnazjum Nr 1 w Ząbkach, w której 12 lutego odbyły się kolejne zajęcia Szkółki, wyczuć można było wyraźne podenerwowanie. Aby jednak rozluźnić atmosferę, Instruktor kol. Jacek postanowił jeszcze raz omówić najważniejsze punkty RAPR. Po krótkim repetytorium, przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy.

W komisji egzaminacyjnej zasiedli Prezes Koła PZW Nr 61 Ząbki kol. Robert Fabisiak oraz Skarbnik kol. Sławomir Pisarczyk, który zadawał pytania. Pytania głównie dotyczyły wymiarów i okresów ochronnych ryb, ale trzeba było również się wykazać wiedzą np. na temat tego, co wędkarz powinien przy sobie posiadać w czasie wędkowania, jakie organy są uprawnione do kontroli wędkujących. Padło również kilka pytań dotyczących ochrony środowiska, w tym konieczności zawiadomienia odpowiednich służb w przypadku zauważenia skażenia wód lub jakże oczywistego obowiązku sprzątania stanowiska, który niestety tak często jest nieprzestrzegany przez użytkowników naszych wód.

Jak się okazało, zapał i systematyczna praca ?Ząbkowskich Piranii? oraz praca z Instruktorem nie poszły na marne. Wszyscy, którzy stawili się tego dnia na zajęciach i egzaminie, zdali go pomyślnie. Radość po ogłoszeniu wyników była ogromna. Chłopcy ucieszyli się jeszcze bardziej, gdy dowiedzieli się, że Karty Wędkarskie otrzymają już w najbliższą niedzielę w czasie Walnego Zgromadzenia Koła PZW Nr 61 Ząbki.Należy nadmienić, że koszty związane z wyrobieniem Karty oraz zezwoleń zostaną pokryte przez Koło.

Teoria opanowana, wiązanie haczyków i budowanie zestawów na etapie szlifowania umiejętność i nie pozostało nic innego, jak czekać na roztopy. Wtedy to przyjdzie upragniona chwila zajęć praktycznych nad wodą, której wszyscy nie mogą się doczekać.

Kolejne zajęcia ?Ząbkowskich Piranii? już 25 lutego o godz. 18:00 w Gimnazjum Nr 1 w Ząbkach przy ulicy Harcerskiej. Wstąpienie w ich szeregi wciąż jest możliwe. Wystarczy przyjść na zajęcia, lub skontaktować się ze Skarbnikiem Koła kol. Sławomirem Pisarczykiem w sklepie zoologiczno-wędkarskim, przy ulicy Batorego 18a w Ząbkach lub pod numerem telefonu 604493931.

Poprawiony: czwartek, 14 lutego 2013 15:50
 
«pierwszapoprzednia414243444546następnaostatnia»

Strona 41 z 46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Copyright © 2020 PZW Ząbki Koło Wędkarskie nr 61 kolopzw61@wp.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. joomla themes, reseller hosting

Recommended service:
online dating site