PZW Ząbki Koło Wędkarskie nr 61 kolopzw61@wp.pl

Opłacenie kart 2020

Opłat za karty wędkarskie oraz wszelkich formalności z nimi związanych można dokonać:

W Sklepie Wędkarskim przy ul. Batorego 18A w Ząbkach pn-pt.8-20 sob.8-15 niedz. kontakt tel. 666-400-664

Zapraszamy!

Sponsorzy Koła

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Start
PZW Ząbki Koło Wędkarskie nr 61 kolopzw61@wp.pl
Fotorelacja z zawodów 10.04.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez jarek   
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 14:48

Galeria

Poprawiony: wtorek, 17 maja 2016 19:57
 
Sandacze i sumy łowimy od 31 maja !! PDF Drukuj Email
Wpisany przez jarek   
środa, 27 maja 2020 13:42Sandacze i sumy łowimy od 31 maja!
Już od niedzieli 31 maja będzie wolno łowić sandacze i sumy.
Dla wędkarzy dostępne będzie również wyrobisko Gnojno oraz południowa czasza Jeziora Zegrzyńskiego!


Zgodnie bowiem z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Zał. do obwieszczenia MGMiŻŚ z 25 września 2018 r. poz. 2003) figuruje zapis § 7 ust. 2 o następującej treści: Jeżeli pierwszy albo ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb lub raków, z wyjątkiem gatunków, o których mowa w ust. 1 pkt t 4a i 15a, przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień.

Dla uproszczenia zasad połowu ryb na wodach Okręgu Mazowieckiego PZW w Warszawie, Prezydium Zarządu Okręgu postanowiło, że o jeden dzień ulega skróceniu zakaz zabierania ryb z gatunku sum i sandacz (zmiana dotyczy zapisu § 3 ust. 2. na stronie 24 w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką). Tym samym w pełni dopuszczalne jest łowienie i zabieranie w/w gatunków (zgodnie z ustalonymi w zezwoleniu wymiarami ochronnymi i limitami dobowymi) już w niedzielę 31 maja.

Ponadto Prezydium ZO zdecydowało, że o jednej dzień ulegają skróceniu zakazy połowu ustanowione na wyrobisku Gnojno (indeks 2 na stronie 29 w/w zezwolenia) oraz południowej części czaszy Zbiornika Zegrzyńskiego (indeks 22 na stronie 32 zezwolenia – dotyczy połowu ze środków pływających), czyli od niedziel 31 maja wędkowanie w tych łowiskach jest dozwolone.Życzymy udanych połowów!

Prezydium Zarządu Okręgu

 
Uwaga !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez jarek   
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 13:32
Wszelkie zawody i imprezy

wędkarskie zaplanowane

na rok 2020 w harmonogramie

zostają zawieszone do odwołania.


Zarząd Koła PZW 61 Ząbki


Poprawiony: piątek, 15 maja 2020 03:28
 
Ząbkowskie Piranie Egzamin PDF Drukuj Email
Wpisany przez jarek   
czwartek, 14 lutego 2013 15:32

?Ząbkowskie Piranie? już po egzaminie na Kartę Wędkarską

Na tę chwilę, uczestnicy ?Ząbkowskich Piranii? czekali od początku grudnia. Już wtedy, na pierwszych zajęciach oznajmiono, że znajomość Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb jest warunkiem niezbędnym do otrzymania tak upragnionej Kart Wędkarskiej.

Pomóc im w tym miały materiały w postaci RAPR na rok 2013 oraz kalendarz wędkarski, w którym znaleźć można m.in. wymiary i okresy ochronne ryb wraz ze zdjęciami. Młodzi adepci przyswajali tę wiedzę przez kilka tygodni, mimo tego na dźwięk słowa ?egzamin?, w jednej z sal Gimnazjum Nr 1 w Ząbkach, w której 12 lutego odbyły się kolejne zajęcia Szkółki, wyczuć można było wyraźne podenerwowanie. Aby jednak rozluźnić atmosferę, Instruktor kol. Jacek postanowił jeszcze raz omówić najważniejsze punkty RAPR. Po krótkim repetytorium, przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy.

W komisji egzaminacyjnej zasiedli Prezes Koła PZW Nr 61 Ząbki kol. Robert Fabisiak oraz Skarbnik kol. Sławomir Pisarczyk, który zadawał pytania. Pytania głównie dotyczyły wymiarów i okresów ochronnych ryb, ale trzeba było również się wykazać wiedzą np. na temat tego, co wędkarz powinien przy sobie posiadać w czasie wędkowania, jakie organy są uprawnione do kontroli wędkujących. Padło również kilka pytań dotyczących ochrony środowiska, w tym konieczności zawiadomienia odpowiednich służb w przypadku zauważenia skażenia wód lub jakże oczywistego obowiązku sprzątania stanowiska, który niestety tak często jest nieprzestrzegany przez użytkowników naszych wód.

Jak się okazało, zapał i systematyczna praca ?Ząbkowskich Piranii? oraz praca z Instruktorem nie poszły na marne. Wszyscy, którzy stawili się tego dnia na zajęciach i egzaminie, zdali go pomyślnie. Radość po ogłoszeniu wyników była ogromna. Chłopcy ucieszyli się jeszcze bardziej, gdy dowiedzieli się, że Karty Wędkarskie otrzymają już w najbliższą niedzielę w czasie Walnego Zgromadzenia Koła PZW Nr 61 Ząbki.Należy nadmienić, że koszty związane z wyrobieniem Karty oraz zezwoleń zostaną pokryte przez Koło.

Teoria opanowana, wiązanie haczyków i budowanie zestawów na etapie szlifowania umiejętność i nie pozostało nic innego, jak czekać na roztopy. Wtedy to przyjdzie upragniona chwila zajęć praktycznych nad wodą, której wszyscy nie mogą się doczekać.

Kolejne zajęcia ?Ząbkowskich Piranii? już 25 lutego o godz. 18:00 w Gimnazjum Nr 1 w Ząbkach przy ulicy Harcerskiej. Wstąpienie w ich szeregi wciąż jest możliwe. Wystarczy przyjść na zajęcia, lub skontaktować się ze Skarbnikiem Koła kol. Sławomirem Pisarczykiem w sklepie zoologiczno-wędkarskim, przy ulicy Batorego 18a w Ząbkach lub pod numerem telefonu 604493931.

Poprawiony: czwartek, 14 lutego 2013 15:50
 
Szkółka wędkarska 7.01.2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez jarek   
czwartek, 10 stycznia 2013 14:30


Dnia 7 stycznia w gimnazjum nr 1, odbyło się kolejne, drugie spotkanie w ramach zajęć ząbkowskiej Szkółki Wędkarskiej ? ?Ząbkowskie Piranie?.

To już drugie spotkanie ?Ząbkowskich Piranii?. Po zaznajomieniu się na pierwszych zajęciach z rodzajami ryb występujących w polskich wodach, przyszedł czas na praktykę. Oczywiście na łapanie ryb przyjdzie jeszcze czas, ale aby być dobrze przygotowanym do pierwszej wyprawy nad wodę, młodzi adepci sztuki wędkarskiej muszą przysposobić wiedzę dotyczącą sprzętu i jego przygotowania.

Tym razem chłopcy mogli poznać kilka najpopularniejszych typów wędzisk. Sprzęt przyniósł i zaprezentował nie, kto inny jak prezes Koła Wędkarskiego PZW Ząbki nr 61 Robert Fabisiak.

Dzieci miały okazję zobaczyć i potrzymać takie wędki jak lekki i ciężki spinning, tyczkę o długości 11,5m, różnej długości batów, bolonki, feedera oraz matchówkę. Przy okazji prezentacji prezes krótko wyjaśniał, do jakiego typu łowienia wędki są przystosowane i kiedy powinny być użyte. Prezentacja zrobiła na młodych wędkarzach duże wrażenie.

Jako początkujący, chłopcy w pierwszej kolejności będą poznawać metodę połowu metodą ?na bata?. Jest to jedna z najprostszych znanych metod, w której potrzebny jest tylko prosty kij bez kołowrotka o długości od 4m. Żeby jednak wybrać się z takim wędziskiem nad wodę, należy przygotować zestaw, w którego skład wchodzi żyłka, haczyk, ciężarki oraz spławik. Właśnie budowę takiego zestawu wyjaśnił instruktor Jacek.

Dla każdego początkującego wędkarza, jedną z najtrudniejszych czynności jest? wiązanie haczyka. Od tej właśnie skomplikowanej czynności, przygodę z wędkarstwem rozpoczęły Ząbkowskie Piranie.

Przy pomocy instruktora Jacka, prezesa Roberta i skarbnika Koła Sławka, chłopcy ćwiczyli podstawowy węzeł. Jak zawsze, początki bywają trudne, ale już po kilku próbach, niektórzy z uśmiechem na twarzy i pełni satysfakcji chwalili się pierwszym poprawnie zawiązanym haczykiem.

Przed młodymi wędkarzami jeszcze długie godziny szkoleń i ćwiczeń, ale już teraz można stanowczo stwierdzić, że rośnie w Ząbkach nowe pokolenie pasjonatów tego pięknego sportu i być może, już niebawem będziemy mogli się cieszyć z ich sukcesów w zawodach młodzików.

W dążeniu do tego celu mogą oni liczyć na pełne wsparcie i zaangażowanie ze strony władz Koła Wędkarskiego PZW Ząbki nr 61.

Pomimo, że zajęcia są już w toku, to wciąż można zgłaszać swoje pociechy do Szkółki. Kolejne spotkanie, odbędzie się 21 stycznia w Gimnazjum nr 1 przy ulicy Harcerskiej 9.

Więcej informacji można uzyskać u skarbnika Koła, Sławomira Pisarczyka w sklepie zoologiczno-wędkarskim, przy ulicy Batorego 18a w Ząbkach lub pod numerem telefonu 604493931.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 45
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Copyright © 2020 PZW Ząbki Koło Wędkarskie nr 61 kolopzw61@wp.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. joomla themes, reseller hosting

Recommended service:
online dating site